Generator Kodów QR

Tworzenie kodu QR

Kod QR: szybka odpowiedź

Kwadratowy kod graficzny.
    Za pomocą kodu QR można zakodować dowolny tekst:
  • 7089 znaków numerycznych
  • 4296 znaków alfanumerycznych
  • 1817 znaków Kanji
  • 2953 ośmiobitowych danych binarnych.
Kod QR - alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod graficzny, modularny i stałowymiarowy. Umożliwia kodowanie znaków Kanji/Kana, stąd jest popularny w Japonii. Dodatkowo pozwala na zakodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy jak również innych symboli określonych przez użytkownika.

Budowa kodu umożliwia jego umieszczenie i odczyt na przedmiotach szybko przemieszczających się względem skanera (np. na przenośnikach). Symbolika jest również stosowana w różnych aplikacjach niezwiązanych z transportem przesyłek. Analogicznie do Semakodu można ją stosować do zapisywania i umieszczania w różnych miejscach adresów URL, a następnie odczytywać przy pomocy odpowiednio oprogramowanych urządzeń przenośnych.

Jak odczytać kod QR?

Do odczytania kodu QR wymagany jest telefon komórkowy, tablet czy laptop wyposażony w kamerę internetową i aplikajcą dekodującę.
Z kodów QR można korzystać na mobilnych systemach przy użyciu wyspecjalizowanego oprogramowania. Android obsługuje przekierowania URL co pozwala na przesyłanie kodom QR metadanych do znajdujących się na urządzeniu aplikacji
Czytnik kodów QR

Podgląd kodu QR

Dodaj komentarz

Dozwolone tagi HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Rating: 5.0/5. From 5 votes. Show votes.
Please wait...